Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  Ã–VRIGT / Speglar / Spegel 11676269



*

nr 1167 6269


Spegel

med tennram, 44x28 cm


Kondition: P4095390784313185

Utrop:

300 kr

Såld:

400 kr

Sista tid för bud online:

måndag 5 mars 2018
kl 20:11:36


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
28/2 21:30:59 1      300 kr
5/3 19:21:55 2      200 kr
5/3 19:21:55 1      250 kr (Budbetjänt)
5/3 19:24:34 2      Vinnande bud
5/3 20:02:57 3      400 kr
5/3 20:02:57 2      (budbetjänt)


Läs om budbetjänten
  • Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar tennram
  • 9151 Golvspegel
    mässing. Höjd: 166 cm
    Aktuellt bud: 800 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 feb kl 18:35
  • 9129 Golvspegel
    Rotting. Höjd: 143 cm
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 feb kl 18:18
  • 9139 Spegel
    1800-tal, Förgylld, Nyrokoko, 70x55
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 feb kl 20:39




Ladda ner broschyr